Aldatılan kadın , boşanma davasında kocasından neler talep edebilir ?

ASLINDA BENİM DE İSTEMEYEREK İÇİNE DAHİL OLDUĞUM BİR BOŞANMA DAVASI VAR. 2008 DEN BERİ ADLİYEDE SÜRÜYOR.

ÇEKİŞMELİ BİR DAVA. ALDATMA KONUSU VAR.DİĞER KADIN BEN OLUYORUM. DAVACI OLAN KİŞİ ERKEK ARKADAŞIMDIR VE EVLİLİKLERİ TEMELDEN SARSILDIĞINDA BİZ BİRLİKTE OLMAYA BAŞLADIK. DAVALI KADIN BENİ ÖĞRENDİ, HATTA BEN BİZZAT KENDİSİYLE KONUŞTUM. ÖNCE ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI AÇTI KOCASINA, ÇÜNKÜ KENDİ KUSURLARININ DA FARKINDAYDI. FAKAT SONRA MEDENİ OLAMADI VE İŞİ YOKUŞA SÜRMEYİ TERCİH ETTİ.DAVAYI DÜŞÜRDÜ.

DAVANIN DÜŞMESİ ÜZERİNE DAVACI KOCA, EŞİNİN GÖREVLERİNİ YERE GETİRMEMESİ,AİLESİNE SAYGISIZLIK YAPMASI, KENDİSİNİ TOPLUM KARŞISINDA KÜÇÜK DÜŞÜRMESİ GİBİ SEBEPLERLE AÇTI DAVAYI. DAVACI KADIN İSE ALDATMA NEDENİYLE KARŞI DAVA AÇIYOR.100BİN MADDİ 100BİN MANEVİ TAZMİNAT VE 2500 TL NAFAKA TALEPLERİ VAR. ELİNDEKİ BELGELERLE ALDATMAYI KANITLIYOR TANIKLAR BENİM ADIMI DAVADA DİLE GETİRDİLER.YANİ BEN DEŞİFRE OLMUŞ OLDUM.BUNUN RAHATSIZLIĞI VAR.

BENİM SORUM ŞU,ANLADIĞIM KADARIYLA ALDATMA TÜM KUSURLARDAN ÜSTÜN TUTULUYOR.KADIN EVLİLİK SÜRESİNDE NE KADAR KUSURLU DA OLSA ERKEĞİN YAPTIĞI EYLEM ONU DAHA KUSURLU KILACAK.FAKAT KADIN EVLİLİK SÜRESİNCE ÇALIŞMAMIŞ.ŞİMDİ ÇALIŞIYOR.ÜZERİNE BİR EV VAR VE ERKEĞİN ÜZERİNDE MAL YOK.BU DURUMDA MADDİ TAZMİNAT ÇIKAR MI?ÇIKARSA NE KADAR ÇIKAR?MANEVİ TAZMİNAT VE İŞTİRAK NAFAKASI İÇİN DE AYNI SORUM GEÇERLİ.

SİZDEN ALACAĞIM CEVAPLARA GÖRE SORULARIM DEVAM EDECEK.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..SAYGILARIMLA

Hakim , tanıkları dinleyecek ve belgeleri değerlendirecek ve tarafların ne kadar kusurlu olduğu hakkında bir karar verecek. Anlattığınız davacı hanım eşinden maddi ve manevi tazminat isteyebilir. Maddi tazminat davacı hanımın bu evlilikten faydalandığı veya beklediği menfaatlarin sona ermesi dolayısıyla istenir. Her iki tarafın da ekonomik durumu dikkate alınır. Ayrıca manen uğradığı zararlar için de manevi tazminat isteyebilir. Anlattığınız kadarıyla mahkeme hem maddi hem de manevi tazminata karar verebilir. Fikir versin amacıyla şöyle örnek verelim. Ama öncelikle bilin ki , bu tazminat ve nafaka miktarlarını tespit ederken hakimlerin takdir hakkı geniştir. Sadece bir fikrinizin olması amacıyla örnekliyoruz. Bu rakamlar , ilden ile, mahkemeden mahkemeye , davacıdan davacıya değişebilir.
Örnek : Kocanın gelirinin 750 TL olduğu ve hanımın da çalışmadığının dikkate alındığı bir davada kadın kusursuz ve koca ise tam kusurlu iken mahkeme koca aleyhine 8000 TL maddi 12 000TL manevi tazminata ,175 TL iştirak nafakası (tek çocuk için) 125 TL yoksulluk nafakasına karar verebilir. Bu sadece bir örnektir. Bu örneği kendi durumunuza uygulayın. Tekrar edelim. Bu rakamlar , pek çok duruma göre değişiklik gösterebilir.

Bosanmahukuku.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boşanma Hukuku Boşanmak Anlaşmalı Boşanma Davası Boşanma Avukatı | Boşanma Davası Nasıl Açılır | © 2016 Frontier Theme
Önceki yazıyı okuyun:
Boşandığım eşim Belarus’ta ve kendisi iştirak nafakasını ödemiyor. Bu konuda ne yapabilirim ?

Ben üç yıl önce boşandım ve boşanırken aylık 200 lira nafaka ödenmesi de karara bağlandı. Ancak boşandığım kişi boşandıktan sonra...

Kapat