Aldatılan kadın , boşanma davasında kocasından neler talep edebilir ?

ASLINDA BENİM DE İSTEMEYEREK İÇİNE DAHİL OLDUĞUM BİR BOŞANMA DAVASI VAR. 2008 DEN BERİ ADLİYEDE SÜRÜYOR.

ÇEKİŞMELİ BİR DAVA. ALDATMA KONUSU VAR.DİĞER KADIN BEN OLUYORUM. DAVACI OLAN KİŞİ ERKEK ARKADAŞIMDIR VE EVLİLİKLERİ TEMELDEN SARSILDIĞINDA BİZ BİRLİKTE OLMAYA BAŞLADIK. DAVALI KADIN BENİ ÖĞRENDİ, HATTA BEN BİZZAT KENDİSİYLE KONUŞTUM. ÖNCE ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI AÇTI KOCASINA, ÇÜNKÜ KENDİ KUSURLARININ DA FARKINDAYDI. FAKAT SONRA MEDENİ OLAMADI VE İŞİ YOKUŞA SÜRMEYİ TERCİH ETTİ.DAVAYI DÜŞÜRDÜ.

DAVANIN DÜŞMESİ ÜZERİNE DAVACI KOCA, EŞİNİN GÖREVLERİNİ YERE GETİRMEMESİ,AİLESİNE SAYGISIZLIK YAPMASI, KENDİSİNİ TOPLUM KARŞISINDA KÜÇÜK DÜŞÜRMESİ GİBİ SEBEPLERLE AÇTI DAVAYI. DAVACI KADIN İSE ALDATMA NEDENİYLE KARŞI DAVA AÇIYOR.100BİN MADDİ 100BİN MANEVİ TAZMİNAT VE 2500 TL NAFAKA TALEPLERİ VAR. ELİNDEKİ BELGELERLE ALDATMAYI KANITLIYOR TANIKLAR BENİM ADIMI DAVADA DİLE GETİRDİLER.YANİ BEN DEŞİFRE OLMUŞ OLDUM.BUNUN RAHATSIZLIĞI VAR.

BENİM SORUM ŞU,ANLADIĞIM KADARIYLA ALDATMA TÜM KUSURLARDAN ÜSTÜN TUTULUYOR.KADIN EVLİLİK SÜRESİNDE NE KADAR KUSURLU DA OLSA ERKEĞİN YAPTIĞI EYLEM ONU DAHA KUSURLU KILACAK.FAKAT KADIN EVLİLİK SÜRESİNCE ÇALIŞMAMIŞ.ŞİMDİ ÇALIŞIYOR.ÜZERİNE BİR EV VAR VE ERKEĞİN ÜZERİNDE MAL YOK.BU DURUMDA MADDİ TAZMİNAT ÇIKAR MI?ÇIKARSA NE KADAR ÇIKAR?MANEVİ TAZMİNAT VE İŞTİRAK NAFAKASI İÇİN DE AYNI SORUM GEÇERLİ.

SİZDEN ALACAĞIM CEVAPLARA GÖRE SORULARIM DEVAM EDECEK.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..SAYGILARIMLA

Hakim , tanıkları dinleyecek ve belgeleri değerlendirecek ve tarafların ne kadar kusurlu olduğu hakkında bir karar verecek. Anlattığınız davacı hanım eşinden maddi ve manevi tazminat isteyebilir. Maddi tazminat davacı hanımın bu evlilikten faydalandığı veya beklediği menfaatlarin sona ermesi dolayısıyla istenir. Her iki tarafın da ekonomik durumu dikkate alınır. Ayrıca manen uğradığı zararlar için de manevi tazminat isteyebilir. Anlattığınız kadarıyla mahkeme hem maddi hem de manevi tazminata karar verebilir. Fikir versin amacıyla şöyle örnek verelim. Ama öncelikle bilin ki , bu tazminat ve nafaka miktarlarını tespit ederken hakimlerin takdir hakkı geniştir. Sadece bir fikrinizin olması amacıyla örnekliyoruz. Bu rakamlar , ilden ile, mahkemeden mahkemeye , davacıdan davacıya değişebilir.
Örnek : Kocanın gelirinin 750 TL olduğu ve hanımın da çalışmadığının dikkate alındığı bir davada kadın kusursuz ve koca ise tam kusurlu iken mahkeme koca aleyhine 8000 TL maddi 12 000TL manevi tazminata ,175 TL iştirak nafakası (tek çocuk için) 125 TL yoksulluk nafakasına karar verebilir. Bu sadece bir örnektir. Bu örneği kendi durumunuza uygulayın. Tekrar edelim. Bu rakamlar , pek çok duruma göre değişiklik gösterebilir.

Bosanmahukuku.com

“Aldatılan kadın , boşanma davasında kocasından neler talep edebilir ?” icin yapilan yorumlar

 • çakır:

  merhaba öncelikle sitenizi yakından takip ediyorum. size bir sorun olacak..

  arkadaşım 7 yıldır evli fakat 4 yıldır şiddetli geçimsizlik söz konusu kadın anlaşmalı davaya pek yanaşmıyor. evli olduğu süreç içerisinde herhangi bir mülk sahibi olamamışlar. erkeğin babasından kalan 5 daire ve bir yazlık var bu da 3 kardeş arasında vasiyet ilanına göre bölüşülmüştür. aldatma söz konusu olsa fakat fotoğraf vs. gibi belgelerle kanıtlayamazsa herhangi bir şekilde maddi veya manevi tazminat davası açabilir mi ? erkeğin geliri askeri ücret üzerinde özel bir şirkette çalışıyor. haricinde bir geliri yoktur. nafaka, tazminat, gibi ne talep edebilir. anlaşma olmadığı takdirde erkeğin dava açması ne kadar sonuç verebilir? bu durumda dez avantajlı mı olunur? yani, kadın anlaşmalı gitsede gitmese de aldatma unsurunu belgelerle ispatlayamadığı takdirde ne sonuç alabilir? mahkeme de aldatma konusu öne sürülür ise avantaj mı dez avantaj mıdır?
  yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • çakır:

  anlaşma olmadığı halde hangi şartlarla dava açırsa sonuçlanır? bu süreç nedir? nasıl bir yol izleyebiliriz ? kolay çözüm yolu nedir acaba ? bilgi alabilir miyim ? tşkler

 • eşim beni aldattı krediyle alınmış bi evimiz var eşimin üstüne.bide araba var benim üstüme.hem şiddetli geçimsizlik hemde sürekli bi aldatma sonucunda boşanma davası açsam neler talep edebilirim.çok yıprandım.evi alırken bende çalışıyordum ev onun üstüne ve kefili benim neler talep edebilirim ve neler alabilirim.şuan işsizim.eşim 1.850 maaş alıyor ama çalıştığı yer bankaya 600 lira yatırıyor yani maası azmı gözükür davada.haklarımı bilmiyorum ve mağduriyetime boyun eğiyorum.sizden gelen cvpa göre hareket edicem cesarete ihtiyacım var.aldatıldımı 2 kez hemde kanıtlayabilirim üstelik üzerime düsen görevleri eksiksiz yerine getiriyorum.

 • öncelikle selamlar . benimde arkadsımın basına buna benzeyen bir olay geldi beraber oldugu kişi evliydi aralarında gönül ilişkisi baslamıs adam boşanmak istediğini söylemiş eşine ama eşi kabul etmemiş ve aldatıldığını ögrenmiş diğer kadın ve arkadasımı aramıs bitti demiş şimdi arkadsımı mahkemeye vercekmiş tazminat davası acıcakmıs arkadasıma kocasının kullandığı eski telefonda bir kaç mj kalmıs sözde ama adam ilişkiyi inkar etmiyor arkadsıma sonuna kadar arkandayım diorrmuşş..

 • BENİM 8 YILLIK BİR EVLİLİĞİM VE 8 YAŞINDA BİR KIZIM VAR EŞİMLE HİÇ BİR PROPLEMİM YOKTU BENDEN ÖNCEKİ 8 YIL ÖNÇESİ ESKİ SEVGİLİSİYLE 1 YIL KADAR İLİŞKİSİ OLDUGUNU ÖGRENDİM EŞİM SUÇUNU KABUL ETTİ EŞİMİN SEVGİLİSİNİN KOÇASI TEL BULUP UYARDI KENDİSİ EŞİNİ DARP ETMİŞ BOŞANMAYA VERMİŞ BENİMDE BİLĞİMİN OLMASINI İSTYEMİŞ BENDE BEN DE EŞİMİN BOŞNMAYA VERMESİNİ İSTEDİM VERDİ FAKAT ÜSTÜNDE BİR ŞEYİ YOK NAPMAM GEREKİR

 • Ben 9 yıllık evliyim 8 yaş ve 1 yaşında iki çocuğum var eşimle aramızda 1 kaç defa bayanlar yüzünden tartışıp ayrıldık 2011 yılında ikinci çocuğumu 7 aylık hamileyken.eşim beni yanına çalıştırmak için aldığı kızla aldattı.Eşim ben doğum yaptıktan 1 ay sonra evi terk ederek kıza tutmuş olduğu eve gitti .Çok zor günler geçirdim.Eşim 3 ay süren beraberlikten sonra eve dönüp af diledi .Çocuklarımız için 1 şans daha ver diyerek yalvardı.Bende kuçuk kızım içinde bir şans daha vermeye karar verdim.Derken eşim iflas ettiğini söyledi Bir sene boyunc çalışmadı evimizde ne var ne yok satıp kaynanama yerleştik.Aradan bir kaç ay geçti.ve eşim arkadaşının internetine bakmaya başldı.orada benim faturalı hattımla yuklu bir miktarda oyun oynamış.evi terk ettim Boşanma davası açacağım ne yapmalıyımm

Yorumlariniz Bizim Icin Degerlidir

Önceki yazıyı okuyun:
Boşandığım eşim Belarus’ta ve kendisi iştirak nafakasını ödemiyor. Bu konuda ne yapabilirim ?

Ben üç yıl önce boşandım ve boşanırken aylık 200 lira nafaka ödenmesi de karara bağlandı. Ancak boşandığım kişi boşandıktan sonra...

Kapat
займы онлайн займ на карту микрозайм онлайн займ получить займ быстрый онлайн займ микрокредит займы на карту займ кредит наличными потребительский кредит взять кредит заем онлайн займы займ онлайн