Fotoğraflar eşimin beni aldatmasına delil olur mu ? Bu durum boşanma davasında velayet hususunu ne kadar etkiler?

Evde 3 ay önce dijital makinenin içinde eşimin ve sevgilisinin elele tutulmuş halde fotograflarını buldum. Hemen aldatmaya dayanan boşanma davası açtım.8 yaşındada bir erkek çocuğum var. Fakat birinci celsede çocuğu karşı tarafa verdiler ve nafaka almaya başladılar.Şimdi 1)Boşanma davalarında delil olarak fotorafı ne kadar dikkate alıyorlar ? 2)Çocuğun velayeti geçici olarak annede kalması ne kadar doğru ? 3)Mahkemede çıkan diğer bir sonucta çocugum temmuz birden itibaren bir ay bende kalcaktı. Fakat karşı taraf icra memuru ile gelmemi söyledi.Acaba icra memurunun masrafı ne kadara mal olur ve her çocugumu almaya gitmemde bu olay her seferinde tekrarlancak mı? 4)Çocugumun velayetini alma şansım ne kadar var bu deliller yeterli olur mu ? Bunun yanında iki tanede şahidim bulunmaktadır. 5)Son olarak da karşı taraf fotoğrafları ve aldatmayı hiçbir şekilde kabul etmiyor ama fotograflar dijital makinenin içinde (mahkemeye fotografların çıktısını verdik)muhafaza etmekteyim bir avukat tuttum ama ılk celsede böle bir karar çıkması acıkcası beni çok şaşırttı. Avukatım ılk çelsede çocugu karşı tarafa verirler dedi bu ne kadar dogru ? ilginize teşekkur ederim.

1)Elbette ki boşanma davasında elinizdeki fotoğraflar da aldatılmaya delil olabilir. Karşı taraf bunu kabul etmiyorsa fotoğraf makinesi ve hafıza katı üzerinde bilirkişi incelemesi yapılır ve durum aydınlatılır. 2)Çocuğunuzun 8 yaşında olduğunu söylemişsiniz. Mahkeme de çocuğunuzun dava bitene kadar anne yanında kalmasına karar vermiş. Bu tür durumlarda en önemli husus çocuğun menfaatidir. Eğer annenin gayrımeşru bir ilişki içinde olması çocuğunuza zarar verebilecek boyutta ise veya belirtmediğiniz başka bir sebep varsa Mahkemeye bu hususta itiraz edebilirsiniz.

3) Çocuğunuzu görmek için icra memuru vasıyasıyla yapacağınız şahsi münasebet tesisi işlemin size 300 TL civarında masrafı olur.

4) 2. Sorunuza verdiğim cevabı tekrarlıyoruz. Bu tür durumlarda en önemli husus çocuğun menfaatidir. Eğer annenin gayrımeşru bir ilişki içinde olması çocuğunuza zarar verebilecek boyutta ise ve durum delillerinizle ve tanıklarınızla ispatlanırsa velayeti alma ihtimaliniz var. Aksi durumda velayeti almanız çok zor.

5)2. soruya verdiğimiz cevabı tekrarlıyoruz.

İlginize teşekkür ederiz.

Bosanmahukuku.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boşanma Hukuku Boşanmak Anlaşmalı Boşanma Davası Boşanma Avukatı | Boşanma Davası Nasıl Açılır | © 2016 Frontier Theme
Önceki yazıyı okuyun:
Boşanan kadınları üzecek bir haber

Bundan böyle boşanan çiftler mal paylaşımı için en geç 1 yıl içinde dava açmak zorunda kalacak. Çünkü Yargıtay 8. Hukuk...

Kapat