Yaklaşık 2 yıllık evli ve orta halliyim. Eşim de çalışıyor. Boşanma davası açmam halinde nafaka öder miyim? Ödersem ne kadar öderim?

Merhabalar. Benim bir sorum olacak size. 1 yıl 8 aydır evliyim ve bosanmak istiyorum. Çocugumuz yok. Boşanmak istememin sebebi fikir ve düşünce farklılıkları ve anlaşamıyoruz. Yıllık cirosu çok düşük bir şirkette yönetim kurulundayim. Hissem %0,25. Ayrıca asgari maaş aldığım başka bir firmada calışıyor gözüküyorum . Bu 2 firmada aile şirketi. Kredi karti harcamalarım aylık 2-4 milyar arasi değişiyor . Ayrıca eşim de çalısıyor ve ailesinin durumu oldukca iyi. Bu sartlar altinda bosanma davasi acmam halinde nafaka odermiyim? Tahminize gore odemem gerekecekse bir fikirde bulunabiliyor musunuz? Esim ve ailesi nafaka alabilmek icin elinden geln herseyi yapacaklardir. Yardimci olursaniz sevinirim.

Sayın okurumuz ;

İkiniz de çalışıyorsanız sosyal ekonomik durum araştırmanız yapılır. Mahkeme ya az bir nafakaya karar verir veya tedbir nafakasına karar vermez. En önemli nokta sosyal ekonomik durum araştırması. Bu araştırmayı mahalle karakolları yapar ve aile mahkemesine ekonomik durumunuzu bildirir. Tahmin yapmak doğru olmaz. Yanıltıcı olur.

Saygılar

Bosanmahukuku.com

“Yaklaşık 2 yıllık evli ve orta halliyim. Eşim de çalışıyor. Boşanma davası açmam halinde nafaka öder miyim? Ödersem ne kadar öderim?” icin yapilan yorumlar

 • slm eşimle anlaşmalı dava açtık önümüzdeki cuma mahkememiz var fakat ben pişman oldum 5aydır ayrıyız bikere bile çocuğunu sormadı davayı kendim açmak istiyorum ne yapmalıyım.

 • eşim ayrılmak istedi üstelik suçlu kendisiydı anlaşmalı dava açtık ama ben bu kadar kolay bitsin istemiyorum sizce ne yapmalıyım

 • slm ben kendime ait eşyalarimi alip evi terk ettim eşim beni dövüyordu.boşanma dilekçesi henüz vermedim.altı aylık kızım var.evde para olmadığı halde beşbın liram vardı onu götürdü demiş.Lütfen bana yardımcı olun.

  • selocan:

   Evi terk etmemde hata yapmışsın darp raporun yoksa sahidinde yoksa işin cook zor bir av.tutmanda çok yarar var

 • eşimle 10 yıllık eliyiz. sürekli kavga ediyoruz. ailem hakkında sürekli ahakret içerikli konuşmalar yapıyor. birkaç kez bana şiddet gösterdi ben geceyarısı korkarak evden kaçmak zorunda kaldım.
  bana da sürekli hakaret ve aşağılayıcı konuşmalar yapıyor. 1 evimiz ve 1 arabamız var. boşanmak istesem bu malvarlığının tamamını talkep edebilir miyim. 6 yaşında oğlum var bankacıyım eşimle yaklaşık aynı gelire sahibiz. ancak ben sürekli bir psikolojik şiddet görüyorum.etrafımdaki bir çok kişide buna şahit olabilir.
  bu ev ve arabayı boşanırken talep etsem ne kazanırım. boşanma işlemlerine başlamadm şu an araştıroyprum .
  teşekkürler

Yorumlariniz Bizim Icin Degerlidir

Önceki yazıyı okuyun:
Abimin önce nikahı sonra düğünü yapılacaktı. Gelin nikahtan sonra düğünden önce bir başkasına kaçtı. Boşanma davasında manevi tazminat istenebilir mi?

Abim yaklasik bir yil once görücü usuluyle tanıştığı kız arkadasıyla yazın nişanlandı. Herşey yolunda görünüyordu. Bir kaç ay once nikahları...

Kapat
займы онлайн займ на карту микрозайм онлайн займ получить займ быстрый онлайн займ микрокредит займы на карту займ кредит наличными потребительский кредит взять кредит заем онлайн займы займ онлайн