Yaklaşık 2 yıllık evli ve orta halliyim. Eşim de çalışıyor. Boşanma davası açmam halinde nafaka öder miyim? Ödersem ne kadar öderim?

Merhabalar. Benim bir sorum olacak size. 1 yıl 8 aydır evliyim ve bosanmak istiyorum. Çocugumuz yok. Boşanmak istememin sebebi fikir ve düşünce farklılıkları ve anlaşamıyoruz. Yıllık cirosu çok düşük bir şirkette yönetim kurulundayim. Hissem %0,25. Ayrıca asgari maaş aldığım başka bir firmada calışıyor gözüküyorum . Bu 2 firmada aile şirketi. Kredi karti harcamalarım aylık 2-4 milyar arasi değişiyor . Ayrıca eşim de çalısıyor ve ailesinin durumu oldukca iyi. Bu sartlar altinda bosanma davasi acmam halinde nafaka odermiyim? Tahminize gore odemem gerekecekse bir fikirde bulunabiliyor musunuz? Esim ve ailesi nafaka alabilmek icin elinden geln herseyi yapacaklardir. Yardimci olursaniz sevinirim.

Sayın okurumuz ;

İkiniz de çalışıyorsanız sosyal ekonomik durum araştırmanız yapılır. Mahkeme ya az bir nafakaya karar verir veya tedbir nafakasına karar vermez. En önemli nokta sosyal ekonomik durum araştırması. Bu araştırmayı mahalle karakolları yapar ve aile mahkemesine ekonomik durumunuzu bildirir. Tahmin yapmak doğru olmaz. Yanıltıcı olur.

Saygılar

Bosanmahukuku.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boşanma Hukuku Boşanmak Anlaşmalı Boşanma Davası Boşanma Avukatı | Boşanma Davası Nasıl Açılır | © 2016 Frontier Theme
Önceki yazıyı okuyun:
Abimin önce nikahı sonra düğünü yapılacaktı. Gelin nikahtan sonra düğünden önce bir başkasına kaçtı. Boşanma davasında manevi tazminat istenebilir mi?

Abim yaklasik bir yil once görücü usuluyle tanıştığı kız arkadasıyla yazın nişanlandı. Herşey yolunda görünüyordu. Bir kaç ay once nikahları...

Kapat